Επιτυχόντες 2ου γύρου στο ΠΜΣ “Ψηφιακά Μέσα- Υπολογιστική Νοημοσύνη”

Ανακοινώνεται ότι η Συνέλευση του Τμήματος στη συνεδρίασή της αριθμ. 362/25-9-2020  ενέκρινε την επιλογή μεταπτυχιακών φοιτητών στο 1ο εξάμηνο του Μεταπτυχιακού Προγράμματος σπουδών «Ψηφιακά Μέσα- Υπολογιστική Νοημοσύνη» για το ακαδ. έτος 2020-2021.

Δείτε τον πίνακα των επιτυχόντων εδώ

Για να κάνετε την εγγραφή σας θα πρέπει να προσκομίσετε την αίτηση συμπληρωμένη καθώς και τον φάκελο με τα δικαιολογητικά σας εφόσον δεν τον έχετε προσκομίσει ήδη μέχρι τις 5/10/2020. Κατά την κατάθεση σας παρακαλείσθε στην αιτιολογία να γράψετε το ονοματεπώνυμό σας. Ο τραπεζικός λογαριασμός αναφέρεται στην Τράπεζα Πειραιώς.

Εάν επιθυμείτε να αιτηθείτε μερικής φοίτησης παρακαλείσθε μαζί με την αίτηση εγγραφής να προσκομίσετε και μια βεβαίωση εργοδότη όπου αποδεικνύεται ότι εργάζεστε τουλάχιστον 20 ώρες εβδομαδιαίως.

Για τις αιτήσεις απαλλαγής διδάκτρων παρακαλείσθε να μελετήσετε τις κανονιστικές υπουργικές αποφάσεις που δημοσιεύτηκαν στο ΦΕΚ να συγκεντρώσετε και να προσκομίσετε την αίτηση σας μαζί με τα απαραίτητα δικαιολογητικά για την απαλλαγή των διδάκτρων μαζί μέχρι τις 5 Οκτωβρίου. Το εθνικό διάμεσο διαθέσιμο ισοδύναμο εισόδημα για την εφαρμογή των διατάξεων του άρθρου 35 του ν. 4485/2017 κατά το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021, ανέρχεται για μεν το ατομικό εισόδημα σε οκτώ χιλιάδες εκατόν ενενήντα πέντε ευρώ (8.195,00 €) (100% του εθνικού διάμεσου διαθέσιμου ισοδύναμου εισοδήματος), για δε το οικογενειακό ισοδύναμο σε πέντε χιλιάδες επτακόσιες τριάντα έξι ευρώ και πενήντα λεπτά (5.736,50 €) (70% εθνικού διάμεσου διαθέσιμου ισοδύναμου εισοδήματος) βάσει της Υπουργικής απόφασης που δημοσιεύτηκε από το Υπουργείο παιδείας.

Τις αιτήσεις σας μπορείτε είτε να τις φέρετε στην Γραμματεία καθημερινά 11:00-12:30 κατόπιν ραντεβού (2310998930) ή να τα στείλετε ταχυδρομικώς στην διεύθυνση:

Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Γραμματεία Μεταπτυχιακών Σπουδών Τμήματος Πληροφορικής, ΤΚ 54124